Hasiči Lány


gal02

Vítejte!

Vítejte na webových stránkách Sboru Dobrovolných Hasičů T. G. Masaryka Lány a výjezdové jednotky obce Lány. Najdete zde mnoho zajímavostí, informace o činnosti sboru a jednotky, nejnovější články ze zásahů a také termíny plánovaných akcí, na kterých Vás vždy rádi uvidíme.

Sbor byl založen roku 1881. Hasičská zbrojnice se v současné době nachází u Židovského rybníka v Lánech. Výjezdová jednotka má k dispozici 3 hasičské vozy (Tatra 815, Tatra 148 CAS32, VW Transporter).

Každoročně pořádá mnoho společenských akcí, hasičský ples, zapálení Masarykovy vatry a pomáhá s organizací mnoha kulturních akcí v obci Lány (dětský den, staročeské máje, pálení čarodejnic, lampiónový průvod). > Více informací v sekci Kalendář akcí <


Aktuálně:

Dvanáct nových přileb pro lánské hasiče

Lánští dobrovolní hasiči tímto děkují Obci Lány a Nadaci Agrofert za financování zakoupení 12 kusů nových zásahových víceúčelových přileb Dräger. Tyto přilby vystřídaly u poloviny výjezdové jednotky nejstarší zásahové přilby, které již nebyly způsobilé k používání při zásahu. Velkým přínosem u nových přileb je možnost upevnění dýchací techniky na přilbu, která na starých přilbách nedržela. Lépe sedí a jsou tedy pohodlnější. Barva přileb, oproti původním, splňuje platné předpisy.

Nadace přispěla částkou 40.000,-Kč a zbylých 92.560,-Kč uhradila Obec Lány z rozpočtu na požární ochranu JSDH.

Petr Králíček, velitel jednotky

p
 
Sponzoři a návštěvnost:

Služby PO a BOZP. E-shop pro hasiče.

TOPlist